Houževnatost

Délka: 9 h 5 min
Interpret: Magdaléna Straková
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 512 MB

Houževnatost - Audiokniha o síle vytrvalosti a vášni obsahuje vědecky podložené rady, jak rozvinout klíčový osobnostní rys nutný k úspěchu: „tah na branku“. Napsala Angela Duckworthová. Čte Magdaléna Straková.

Máte sklon nechat se odradit prvními neúspěchy? Selháváte v cílové rovince? Nejste schopni vytrvat v nadšení pro nějakou věc? Pak potřebujete zapracovat na své houževnatosti. Její podstatu i to, jak houževnatost posílit, odhaluje autorka světového bestselleru Angela Duckworthová.

Když obdivujeme špičkové sportovce, umělce, vědce, podnikatele či šéfkuchaře, často si říkáme: „Ten má ale talent!“ Průkopnická psycholožka Duckworthová má jiný názor: základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů slavných i běžných lidí ukazuje, že právě houževnatost rozhoduje o úspěchu člověka v životě mnohem víc než jeho vrozený talent či inteligence. Duckworthová své poznatky opírá o desetiletí práce, množství vědeckých studií, ale i hloubkových rozhovorů s mimořádně úspěšnými osobnostmi. Svou knihu však rozhodně nepsala jako skleníkovou květinku pro akademický svět. Naopak, Houževnatost je mimořádně čtivá a praktická kniha, která přináší zcela konkrétní rady, jak naplnit svůj potenciál.

Coby dcera vědce, který často zmiňoval nedostatek jejího „génia”, je nyní Duckworthová uznávanou vědkyní, profesorkou i autorkou bestselleru a je tak sama příkladem fungování principů, které v knize odhalila. Inspirativně popisuje práci se svými vlastními dcerami, které díky „pravidlu jedné těžké věci“ učí být houževnatější, nevzdávat se a vydržet určitou dobu u aktivit, které si samy zvolí.

POSLECHNĚTE SI KNIHU, CHCETE-LI:
• pochopit zásadní význam houževnatosti a naučit se ji rozvíjet
• najít svůj celoživotní cíl, bez něhož jen střídáme jednu činnost za druhou bez šance na větší úspěch
• vědět, jak efektivně trénovat sport či rozvíjet profesní dovednosti
• být odolní vůči neúspěchům, které jsou na cestě za úspěchem nevyhnutelné
• vychovat ze svých dětí houževnaté osobnosti
• vydržet u zvolené aktivity déle než jen období počátečního nadšení
• nechat se inspirovat příběhy osobností, které dosáhly opravdového úspěchu
• vědět, zda jsou pro vaše dítě lepší vřelá objetí, anebo vysoké nároky
• přestat přešlapovat na místě a pustit se do něčeho velkého

ANGELA LEE DUCKWORTHOVÁ (* 1970) je profesorkou psychologie na Pensylvánské univerzitě v USA. Pracovala jako poradkyně pro Bílý dům, Světovou banku, pro trenéry špičkových sportovců či ředitele velkých společností. Studovala neurobiologii na Harvardově univerzitě, neurovědy na Oxfordské univerzitě a psychologii na Pensylvánské univerzitě. Před působením v psychologickém výzkumu pracovala jako učitelka matematiky a přírodovědy. V roce 2013 získala prestižní stipendium MacArthurovy nadace nazývané též „grant géniů“. Je matkou dvou dcer.

Recenze:
„Houževnatost je užitečným rádcem pro rodiče a učitele, kteří hledají jednak potvrzení svého intuitivního názoru, že vytrvalost a vášeň hraje roli, a jednak praktické nástroje, jak tyto důležité vlastnosti kultivovat a rozvíjet.“
– The Washington Post

„Fascinující exkurze do psychologického výzkumu úspěchu... Velkým přínosem knihy Angely Duckworthové je její realistická, praktická definice životní vášně. Aby byl člověk houževnatý, nepotřebuje být určitým cílem bláznivě posedlý. Co potřebuje, je ‚konzistentnost v čase‘. Skutečně houževnatí lidé postupně našli svůj dlouhodobý cíl a trvale vyvíjejí aktivity, které k němu směřují.“
– The Wall Street Journal

„Úžasně svěží a originální... Houževnatost rozcupuje vaše předsudky o tom, jak daleko člověka může zavést jeho potenciál, talent... Kupte si knihu, pošlete výtisk i svým přátelům a řekněte celému světu, že naděje opravdu existuje. My všichni můžeme oslnit.“
– SUSAN CAINOVÁ, autorka knihy Ticho

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Active
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma