Mistři slova - Velký cirkus

Délka: 11 h 9 min
Interpret: Jiří Dvořák
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 629 MB

Mistři slova - Velký cirkus - audiokniha obsahuje příběh, který napsal Pierre Clostermann. Čte Jiří Dvořák. Režie Jakub Tabery, mistr zvuku Jan Kacian.

Vyprávění nejúspěšnějšího francouzského stíhače druhé světové války. Ve svých čtyřiadvaceti letech, si v dnešní době mnoho z nás nedokáže představit, co je to bojovat o čest a svobodu. Pierre Clostermann je jeden z těch, kteří nám tato válečná léta mohou přiblížit a odvyprávět ve své knize vzpomínek. Padnoucí uniformy, mrtví kamarádi a strhující bojové akce. Dny, kdy život mohl skončit každou vteřinou. Jedna vteřina, na které záviselo všechno, a nekonečné přátelství mužů, kteří jsou ochotní se obětovat jeden pro druhého beze slova.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Pierre Clostermann (1921-2006)
Odvaha, čest a hrdinství.
Pierre Clostermann se narodil do rodiny francouzského vojáka a byl přímo fascinován létáním. Proto se po vypuknutí války chtěl dostat i se svou licencí sportovního pilota do francouzského letectva jako bojový pilot. Protože byl ale příliš mladý, nebyl přijat. O pár let později už jako příslušník Letectva Svobodné Francie létal ve Velké Británii. Svůj deník si psal během svého nasazení a poté i po skončení války. Držitel Řádu čestné legie a několika dalších vyznamenání, patřil mezi nejúspěšnější francouzské stíhače s 18 sestřely ve vzduchu a stovek zničených nepřátelských vozidel a lokomotiv. Jeho deník, ač znatelně upraven, svědčí o neobyčejně obyčejném životě pilotů bojujících ve válce spolu se všemi jejich pocity a myšlenkami. Pierre Clostermann zemřel 22. března 2006.

Jiří Dvořák
Filmový a hlavně divadelní herec vystudoval brněnské JAMU. Už od roku 1999 je členem pražského Divadla na Vinohradech. Charismatický herec nahrává také rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Svůj hlas propůjčil například Danielu Craigovi ve filmu James Bond nebo Davidu Hasselhoffovi v seriálu Knight Rider. Na divadelních prknech ztvárnil desítky různých rolí. Doriana Graye v Obrazu Doriana Graye, Romea v Shakespearově Romeovi a Julii nebo Mackbetha ve stejnojmenné hře. Věnuje se také nahrávání audioknih.

© Flammarion, Paris, 1948. Překlad © Ladislav Jehlička, dědicové

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Active
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma