Mistři slova - Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí

Délka: 11 h 41 min
Interpret: Hana Maciuchová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 659 MB

Mistři slova - Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí - audiokniha obsahuje román Salmana Rushdieho. Čte Hana Maciuchová. Režie Tomáš Soldán. Hudba Lukáš Bury. Mistr zvuku Miloš Vrána.

New York zasáhne katastrofální bouře a převrátí naruby město i život jeho obyvatel. Je to začátek vlny „podivna“, která změní tvář celého světa a promění ho v bojiště nadpřirozených sil. Během následujícího tisíce a jedné noci – dvou let, osmi měsíců a osmadvaceti dnů – se v zápase o všechno utká dobro a zlo, světlo a temnota. Zachrání civilizaci s jejími sny, ambicemi i obyčejnými lidskými životy princezna džinů Dunia se svými potomky, počatými před dávnými časy a nyní povolanými do války proti zákeřným běsům? Nespoutaný příběh inspirovaný poetikou orientálních pohádek i dobrodružných ság moderní popkultury, vyžaduje ochotu poddat se autorově bezbřehé imaginaci. Svérázným způsobem však odráží i rostoucí výbušnost a nepředvídatelnost světa, který nás reálně obklopuje.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Salman Rushdie
Indicko-britský spisovatel. Proslavil se svým druhým románem Děti půlnoci (1981), který v roce 1981 získal Bookerovu cenu. Velká část jeho rané prózy se odehrává na indickém subkontinentu. Rushdieho styl psaní bývá často označován jako magický realismus s historickou fikcí a mezi hlavní témata jeho díla patří propojení, rozkoly a přesuny mezi východním a západním světem.

Hana Maciuchová (*1945, Šternberk)
Odmalička ráda hrála, tancovala, zpívala i recitovala. Poprvé si zahrála ve svých 14 letech družičku v Jiráskově Lucerně, což také dalo směrem jejímu dalšímu profesnímu působení. Již během studií na pražské DAMU začala hrát v divadle Za branou, kde pak rovněž získala své první profesionální angažmá. Od roku 1971 je členkou Vinohradského divadla, na jehož jevišti se představila v mnoha výjimečných rolích. Vedle divadla se také objevuje v televizních seriálech (např. Nemocnice na kraji města, Panoptikum města pražského, Ulice) a ve filmech (Člověk proti zkáze, Samotáři, Záskok pro Sissy). Nezapomenutelná je také její role temperamentní Anči v Krkonošských pohádkách. Její podmanivý hlas a působivý herecký přednes objevil i rozhlas. Za svůj výkon za mikrofonem obdržela několikrát ocenění Neviditelný herec a také v roce 2016 Zvláštní cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova, kterou uděluje Asociace vydavatelů audioknih.

TWO YEARS EIGHT MONTHS AND TWENTY-EIGHT NIGHTS
© 2015, Salman Rushdie All rights reserved
Překlad © Barbora Punge Puchalská

více

Série Mistři slova

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Active
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma