5 e-knih pro ženy na dlouhé zimní večery
13. 2. 2018 11:03 | Patricie Kolohnátková

Zima ještě rozhodně neřekla poslední slovo, a tak je před námi celá řada pořádně dlouhých večerů. Až se manžel nebo přítel budou dívat na olympiádu nebo až prostě usoudíte, že v té televizi vážně nic nedávají, sáhněte po některé z níže uvedených e-knih. Jsou psané přímo pro nás, pro ženy a nechybí v nich humor, láska ani drama nebo napětí. A většina z nich se prostě nedá odložit, než dočtete poslední písmeno. Tady je 5 knih, které jste si oblíbili a hojně stahovali na serveru O2 Active v průběhu měsíce ledna.

Barbara Nesvadbová - Laskonky

Žánr: Povídky, pro ženy

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 60 %

Nový soubor povídek české bestsellerové autorky Báry Nesvadbové se jmenuje Laskonky. Vypráví  příběhy každodenních radostí a starostí, co můžou potkat každého z nás. A ukazují také, jak krásný, barevný, hravý, ale i bolestivý nebo nespravedlivý život někdy dokáže být.

Aneb jak píše sama autorka: „Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečně vyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky.”

Camilla Läckberg - Krotitel

Žánr: Severské detektivky, pro ženy

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 84 %

Skvělá série o spisovatelce Erice Falckové a vyšetřovateli Patrikovi Hedströmovi se vrací! Zatím nejnovějším, do češtiny přeloženým počinem je román Krotitel. Příběh začíná ve chvíli, kdy auto nešťastnou náhodou srazí na silnici mladou, dezoirentovanou dívku. Pitva prokáže, že jde o patnáctiletou Victorii, jež se před několika měsíci ztratila přímo z jezdecké školy a nikdo o ní od té doby neslyšel.

Patolog navíc na jejím těle najde důkazy svědčící o nelidském zacházení. Problém je, že Victoria není rozhodně jediná mladá žena, co se v poslední době ztratila. Jako jediné se jí ale nejspíš podařilo uprchnout. Podaří se Erice a Patrikovi vypátrat pravdu dřív, než bude pozdě? Příběh, v němž rozhodně nechybí napětí, do audioknižní podoby načetla skvělá Sylva Talpová.

M. Klevisová - Zmizela v mlze

Žánr: Detektivka, krimi

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 86 %

Nejnovější (už pátý) díl ze série o charismatickém detektivovi Josefovi Bergmanovi se jmenuje Zmizela v mlze. Odehrává se v Norsku, kam si Bergman odjíždí odpočinout na rybářskou dovolenou a trochu si utřídit myšlenky. Nedaleko místa, které si zvolil pro odpočinek, spáchala před rokem Ann-Solveig dost nepochopitelnou sebevraždu. Poté, co žila s mužem, jehož se bála, se ho pod vlivem psychosomatičky Katrine rozhodla opustit. Místo, aby začala nový život, ale nečekaně skočí z útesu.

Přesně o rok později pak psychosomatičce začne kdosi vyhrožovat, navíc umírá další z jejích pacientek. Tentokrát už ale není pochyb o tom, že šlo o vraždu. Josef Bergman se chtě nechtě zapojuje do vyšetřování, je totiž jedním z důležitých svědků. A postupně se ukazuje, že skoro každý má nějaké to tajemství, kvůli němuž by mohl i zabíjet.

Věra Kadlecová - Panenka

Žánr: Pro ženy, román

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 88 %

Skvělé recenze na serveru Databáze Knih provázejí román Věry Kadlecové s názvem Panenka. Ústřední postavou je tu novinářka Beáta, jež má touhu napsat knihu. Vypraví se proto do soukromého sanatoria za bývalou narkomankou Evou. Ta tu žije zbavená svéprávnosti a na účet vlastní dcery. Novinářka se musí ptát, co Evu dovedlo až na samé dno.

Beáta postupně rozkrývá sérii špatných rozhodnutí, kdy si Eva nejprve za manžela vzala žárlivého sobce a poté propadla vzrušujícímu kouzlu Richarda. Osudový muž jí nejprve představil zářivý svět drog, které ji ale na konec stáhly až na samotné dno.

P. Soukupová - Nejlepší pro všechny

Žánr: Pro ženy, román

Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 94 %

Soukupová ve vrcholné formě - i to se dočtete o její románové novince s názvem Nejlepší pro všechny. Hlavním hrdinou je tu malý lump Viktor. Všechno mu v životě běží relativně v pohodě do momentu, kdy jeho matka a herečka v jedné osobě Hana dostává nabídku na roli v seriálu. Protože se ale natáčí na druhém konci republiky, kde zrovna bydlí Viktorova babička, Hana se k ní rozhodne spolu se synem přestěhovat.

Viktor se cítí zrazený, že ho matka odvezla od jeho kamarádů a že nad ním navíc babička vládne tvrdou rukou. Mezigenerační problémy ale přicházejí napříč celou rodinou, jež už dlouho nebyla zvyklá žít takto pohromadě. Každá z postav ale jedná s tím nejryzejším úmyslem tak, jak si myslí, že to bude nejlepší pro všechny. A nám, čtenářům už poněkolikáté Petra Soukupová ukazuje, že náš svět rozhodně není jen černý, nebo bílý.